HSHM PVA влакна

HSHM PVA влакна

HSHM PVA влакната има висока цврстина на истегнување и модул, поради неговата киселина и алкална отпорност, отпорност на стареење, отпорност на корозија, УВ отпор и други својства, без загадување и штета на човечкото тело и животната средина, е идеален материјал за замена на индустрискиот азбест, е широко користен во високоефикасни бетонски инженерски области, монети, воени и други специјални полиња.

Детали за производот

Опис на производот

HSHM PVA влакнаима висока јачина на истегнување и модул, поради неговата отпорност на киселина и алкали, отпорност на стареење, отпорност на корозија, отпорност на УВ и други својства, нема загадување и штета на човечкото тело и животната средина, е идеален материјал за замена на индустрискиот азбест, широко се користи во конкретни инженерски области со високи перформанси, ковани пари, воени и други специјални полиња.

 

Апликација

HSHM PVA влакната е најдобрата замена на азбест, која се користи во индустријата за градежни материјали, индустријата за бетон и така натаму. Исто така, може да го зголеми интензитетот на пластика и гума.

 

Технички податоци за производот

Ставка

Индекс

Број (дтекс)

2,0 ± 0,2

Издржливост (cN/dtex)

‰ ¥ 13

Модул на Јанг (cN/dtex)

300 ¥

Издолжување (%)

6,5 ± 0,5

Растворливост во топла вода (90 ° C, 1 час)

‰ ¤ 1

Дисперзија

1 одделение

Должина на сечење (мм)

6мм, 12мм или 18мм како што бараат клиентите.

 

Пакет:

200 килограми/бала, 12,8 метри/64 бала/20 стапки, 25,6 мт/128 бала/40 метри, или како што бараат клиентите.

 

Продавница:

1 година, што го надминува валидниот период, ако производите не станат меки и с still уште можат да се користат.
Жешки тагови: HSHM PVA влакна, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи