Хидрокси етил целулоза (HEC)

Хидрокси етил целулоза (HEC)

Хидрокси етил целулоза (HEC) е наменета за употреба во нафтена цементирана апликација. Овој производ обезбедува својства за задржување на водата кога се додаваат на типичните формулации на цемент, што доведува до поконзистентен, посилен и подеднаков цемент.

Дета Product за производот

Опишување на производот

Хидрокси етил целулоза (HEC) е наменета за употреба во нафтена цементирана апликација. Овој производ обезбедува својства за задржување на водата кога се додаваат на типичните формулации на цемент, што доведува до поконзистентен, посилен и подеднаков цемент.

 

Технички податоци за производот

Ставка

Индекс

Влага, спакувана (%)

.0 ‰ ¤6.0

Содржина на пепел, како Na2SO4 (%)

.0 ‰ ¤5.0

Вискозитет (mPa.s)

2.0% апсолутно суво, 25 ± 0.1 ° C, 20 ° GH

Brookï¬ld RV, 20 вртежи во минута, сп.2

200 ~ 300

PH (1% раствор)

6,0 ~ 8,0

Големина на честички (80мрежа, %)

.5 ‰ ¥ 98.5

 

Пакет:

Треба да се чува подалеку од изложување на сонце, дожд и влага при складирање и транспорт. Производот е спакуван во конзерва со влакна, обложена со полиетиленски филм или ткаени кеси со полипропилен, 25кг/торба.

 

Продавница:

Најмалку 1 година, што го надминува валидниот период, доколку производите не се испакнати и с still уште можат да се користат.
Жешка тагови: Хидрокси етил целулоза (HEC), Кина, производители, добавувачи, фабрика, големопродажба, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати пребарување

Поврзани производи