Суперпластификатор на поликарбоксилна киселина

Суперпластификатор на поликарбоксилна киселина


Детали за производот

Опишување на производот

Поликарбоксилна киселина Суперпластификатор, исто така наречен поликарбоксилат суперпластификатор, се препорачува во системи на база на цемент со добар ефект за намалување на водата и својство на задржување на пад, може да обезбеди добра флуидност и обработливост на материјалите и да ја подобри раната и конечната јачина на материјалите базирани на цемент.

 

Апликација

Широко се користи во системи за суви малтери и бетон, како што се малтер за самонивелирање, фугирање, малтер за носење и бетон со различни степени на јачина.

                                                        

Треба да се меша со други суви материјали, неговата доза обично варира од 0,1% до 0,5% од вкупната тежина на цементните врзива. Сепак, вистинската доза треба да се одреди преку соодветни тестови за различни производи и апликации.

 

Технички податоци за производот

Ставка

Индекс

Изглед

бел прав, слободно истурање

Солидна содржина

% ‰ ¥ 96%

Масовна густина

500-700кг/м3

 

 

Пакет:

Треба да се чува подалеку од изложување на сонце, дожд и влага при складирање и транспорт. Производот е спакуван во конзерва со влакна, обложена со полиетиленски филм или ткаени кеси со полипропилен, 25кг/торба.

 

Продавница:

Производот треба да се чува во суви простории на температура од 5-35 степени со месеци за да се избегне апсорпција на влага.

Жешки тагови: Суперпластификатор на поликарбоксилна киселина, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи