PVA 0588GA

PVA 0588GA

Овој производ е наречен PVA 0588GA и додаден е против пенење врз основа на PVA0588 и може ефикасно да ја елиминира пената на производот во апликацијата. Исто така е отпорен на масло, маснотии и растворувачи. PVA0588GA е без мирис и нетоксичен има висока цврстина на истегнување и флексибилност, како и високи својства на бариера на кислород и арома.

Детали за производот

Овој производ е наречен PVA 0588GA и додаден е против пенење врз основа на PVA0588 и може ефикасно да ја елиминира пената на производот во апликацијата. Исто така е отпорен на масло, маснотии и растворувачи. PVA0588GA е без мирис и нетоксичен има висока цврстина на истегнување и флексибилност, како и високи својства на бариера на кислород и арома.

Карактеристика на производот:
Делумно Алкохолиза.
Низок вискозитет.

 

Еквивалентни оценки:

088-05

Курарај ПВА-205

Курарај Мовиол 5-88

CCP BP-05

Секисуи Селвол 205 - Селанезе

Ничиго ГЛ-05

ЈВП ЈП-05Параметар на производот (спецификација)

Ставка

ПВА 0588ГА

Хидролиза (мол%)

86.0 ~ 90.0

Вискозитет (mPa.s)

4,5 ~ 6,5

Испарливи(т.%)

â¤5,0

Пепел (wt%)

â¤0,5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

â¥91,5

Големина на честичка

Гранула, 10-25мрежа


 
Складирање:Производот треба да се чува во затворен простор на суво и добро проветрено. Спречете го пакувањето од влажност или изложување на сонце или дожд. Во транспортот треба да се користи чист и покриен транспорт за да се избегне контаминација, влажност или дожд.

Транспорт:Потребно е чисто возило за транспорт. Треба да се внимава да се избегне влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да избегнете оштетување на пакувањето. Складирањето со испарливи хемикалии е строго забрането за да се спречи влошување на адсорпцијата.

ЧПП
П: Која е токсичноста на PVAï¼
О: Хрчакот LD50 на овој производ е поголем од 2000 mg/kg, што покажува дека производот е нетоксичен. Штета по здравјето: контактот со поливинил алкохол кој содржи пареа може да предизвика мала иритација на очите, носот и грлото. Контакт со кожата: постојаниот контакт со кожата може да предизвика иритација.
Контакт со очи: ова може да предизвика заматен вид и иритација на очите.
Жешки тагови: PVA 0588GA, Кина, производители, добавувачи, фабрика, трговија на големо, приспособено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи