PVA 2488GA

PVA 2488GA

Овој производ е наречен PVA 2488GA и додаден е против пенење врз основа на PVA2488 и може ефикасно да ја елиминира пената на производот во апликацијата. Исто така е отпорен на масло, маснотии и растворувачи.

Детали за производот

Овој производ е наречен PVA 2488GA и додаден е против пенење врз основа на PVA2488 и може ефикасно да ја елиминира пената на производот во апликацијата. Исто така е отпорен на масло, маснотии и растворувачи. PVA0588GA е без мирис и нетоксичен има висока цврстина на истегнување и флексибилност, како и високи својства на бариера на кислород и арома.

 

ПроизводКарактеристика:

Делумно Алкохолиза.
Низок вискозитет.
Со вклучено депенење.

Еквивалентни оценки:
088-50
Курурај ПВА-224
Курурај Мовиол 47-88
CCP BP-24
Sekisui Selvol 350 â Celanses
ЈВП ЈП-24

Ничиго GH-22


ПроизводПараметар (спецификација)

Ставка

PVA 2488 GA

Хидролиза (мол%)

86.0 ~ 90.0

Вискозитет (mPa.s)

44,0 ~ 50,0

Испарливи(т.%)

â¤5,0

Пепел (wt%)

â¤0,5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

¥91,5

Честичка Големина

Гранула, 10-25мрежа

 


Складирање:Производот треба да се чува во затворен простор на суво и добро проветрено. Спречете го пакувањето од влажност или изложување на сонце или дожд. Во транспортот треба да се користи чист и покриен транспорт за да се избегне контаминација, влажност или дожд.

Транспорт:Потребно е чисто возило за транспорт. Треба да се внимава да се избегне влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да избегнете оштетување на пакувањето. Складирањето со испарливи хемикалии е строго забрането за да се спречи влошување на адсорпцијата.
 
Најчесто поставувани прашања
П: Која е токсичноста на PVAï¼
О: Хрчакот LD50 на овој производ е поголем од 2000 mg/kg, што покажува дека производот е нетоксичен. Штета по здравјето: контактот со поливинил алкохол кој содржи пареа може да предизвика мала иритација на очите, носот и грлото. Контакт со кожата: постојаниот контакт со кожата може да предизвика иритација.
Контакт со очи: ова може да предизвика заматен вид и иритација на очите.
Жешки тагови: PVA 2488GA, Кина, производители, добавувачи, фабрика, трговија на големо, приспособено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи