Поливинил алкохол делумно хидролизиран PVA 2488 прав CAS 9002-89-5

Поливинил алкохол делумно хидролизиран PVA 2488 прав CAS 9002-89-5

Прашок од поливинил алкохол растворлив во ладно (PVA-2488), кој може брзо и целосно да се раствори во вода од чешма и ладна вода. Органско соединение, бела снегулка, флокулентна или прашкаста цврста состојба, без мирис.

Детали за производот

PпроизводDнаписот:

Прашок од поливинил алкохол растворлив во ладно (PVA-2488), кој може брзо и целосно да се раствори во вода од чешма и ладна вода. Органско соединение, бела снегулка, флокулентна или прашкаста цврста состојба, без мирис. PVA 2488 е еколошки растворлив во вода, високомолекуларен полимер со добри својства за формирање филм, својства на емулгирање, својства на сврзување и својства на предење. Има одлична адхезија, отпорност на растворувачи, отпорност на триење, цврстина на истегнување и кислородна бариера. Бидејќи поливинил алкохолот има и хидрофилни и хидрофобни функционални групи, тој има интерфејсна активност, така што поливинил алкохолот може да се користи како заштитен колоид за емулзификација на полимер и полимеризација на суспензија.


Главните параметри на производотï¼

Ставка

PVA 2488

Хидролиза (мол%)

86,0 ~ 90,0

Вискозитет (mPa.s)

44,0 ~ 50,0

Испарливи(т.%)

â¤5,0

Пепел (wt%)

â¤0,5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

¥ 91,5

 

Апликација за производ:

Средство за суспендирање за ПВЦ полимеризација, канцелариски лепак, лепак, врзивно средство за облога со пигмент на монитор. Заштитен колоид за PVAc емулзија во полимерната индустрија; Привремено лепило за сито печатење во текстилната индустрија.


Пакување и складирање:

Пакување од крафт хартија со пластична фолија внатре, 20kg/25kg по кеса или ткаена кеса 500KG по кеса. Да се ​​чува во сува, добро проветрена просторија на собна температура 5-30°В.

Жешки тагови: Поливинил алкохол делумно хидролизиран PVA 2488 прав CAS 9002-89-5, Кина, производители, добавувачи, фабрика, трговија на големо, приспособено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи