PVA 1588

PVA 1588

PVA 1588 е полимер растворлив во вода кој не загадува, обично бел или бледо жолт флокул, снегулка, грануларен или цврст прав. Неговите перформанси се помеѓу пластика и гума. Има добра адхезија, способност за формирање филм, изолација, отпорност на масло, отпорност на триење и гасна бариера, итн.

Дета Product за производот

PVA 1588

Поливинил алкохол (PVA) е полимер растворлив во вода што не загадува, обично бел или бледо жолт флокул, снегулка, грануларен или цврст прав. Неговите перформанси се помеѓу пластика и гума. Има добра адхезија, способност за формирање филм, изолација, отпорност на масло, отпорност на триење и гасна бариера, итн.

 

Карактеристика на производот:

Делумно хидролизирана.

Среден вискозитет.

Прилагодете ја големината на честичките според вистинската побарувачка.

 

Параметар на производот (спецификација)

Ставка

PVA 1588

Хидролиза (крт%)

86,0 ~ 90,0

Вискозитет (mPa.s)

10,0 ~ 15,0

Испарливи (тежински%)

.0 ‰ ¤5.0

Пепел (тежински%)

.5 ‰ ¤0.5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

.5 ‰ ¥ 91.5

Големина на честичка

Снегулка, 10 ~ 200мрежа

 

Апликација:

1. ПВА филм растворлив во ладна вода.

2. Фотосензитивен филм од литографска плоча за печатење.

3. Кондиционери за почва

4. Агент за врзување на семе.

5. Привремена заштитна обвивка за ПВЦ лист.

6. Иверица, акрилатна плоча.

 

Пакување:Пакет од хартија Крафт со пластична фолија внатре, 20кг/25кг по торба, или плетена кеса 500КГ по торба.

 

Складирање:Производите треба да се чуваат во затворени простории каде што собната температура е 5-30 ƒ, суво и добро проветрено место, складирање по серии. Држете се подалеку од моќта, спречувајте влага и избегнувајте изложување на сонце. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата.

 

Превоз:Кога превезувате, потребни се чисти возила, треба да обрнете внимание за да избегнете влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да спречите оштетување на пакувањето. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата

 

Најчесто поставувани прашања

Гаранција за квалитет: Квалитетот е строго исполнет со условите за договор/ПИ.

Техничка поддршка: Секое техничко прашање ќе се реши во рок од 24 часа по е -пошта или телефон.

Навремена испорака: Нарачката ќе биде доставена навремено во рок од 15 дена.Жешка тагови: PVA 1588, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати пребарување

Поврзани производи