PVA 1599

PVA 1599

PVA 1599 е полимер растворлив во вода што не загадува, обично бел или бледо жолт флокул, снегулка, грануларен или цврст прав. Неговите перформанси се помеѓу пластика и гума. Има добра адхезија, способност за формирање филм, изолација, отпорност на масло, отпорност на триење и гасна бариера, итн.

Дета Product за производот

PVA 1599

Поливинил алкохол (PVA) е полимер растворлив во вода што не загадува, обично бел или бледо жолт флокул, снегулка, грануларен или цврст прав. Неговите перформанси се помеѓу пластика и гума. Има добра адхезија, способност за формирање филм, изолација, отпорност на масло, отпорност на триење и гасна бариера, итн.

 

Карактеристика на производот:

Целосно хидролизирано.

Среден вискозитет.

Прилагодете ја големината на честичките според вистинската побарувачка.

 

Параметар на производот (спецификација)

Ставка

PVA 1599

Хидролиза (крт %)

98,0 ~ 99,9

Вискозитет (mPa.s)

18,0 ~ 22,0

Испарливи (тежински%)

¤ ‰ ¤ 5,0

Пепел (тежински%)

¤ ‰ ¤ 0,5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

.5 ‰ ¥ 91.5

Големина на честичка

Снегулка, 10 ~ 80мрежа

 

Апликација:

Агент за мазност на површината

Врзивно средство за врзување на боја

Средство со големина на искривување за предиво од памук или вискоза и заштитен колоид за емулзија PVAc.

 

Пакување:Пакет од хартија Крафт со пластична фолија внатре, 20кг/25кг по торба, или плетена кеса 500КГ по торба.

 

Складирање:Производите треба да се чуваат во затворени простории каде што собната температура е 5-30 â, суво и добро проветрено место, складирање по серии. Држете се подалеку од моќта, спречувајте влага и избегнувајте изложување на сонце. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата.

 

Превоз:Кога превезувате, потребни се чисти возила, треба да обрнете внимание за да избегнете влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да спречите оштетување на пакувањето. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата

 

Најчесто поставувани прашања

Гаранција за квалитет: Квалитетот е строго исполнет со условите за договор/ПИ.

Техничка поддршка: Секое техничко прашање ќе се реши во рок од 24 часа по е -пошта или телефон.

Навремена испорака: Нарачката ќе биде доставена навремено во рок од 15 дена.Жешка тагови: PVA 1599, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати пребарување

Поврзани производи