PVA 1788

PVA 1788

PVA 1788 е неколку видови синтетички со високо-молекуларен полимер растворлив во вода. Главната спецификација вклучува степен на полимеризација и алкохолизам и други специјални перформанси. Поливинил алкохол е произведен со полимеризација на винил ацетат во растворувач на метанол, а потоа се подложува на алкохолизам преку напреден процес на појас со ниски алкалии. По смеењето, сушењето и пакувањето, се постигнуваат крајните PVA производи.

Дета Product за производот

PVA 1788

Поливинил алкохол е неколку видови синтетички со високо-молекуларен полимер растворлив во вода. Главната спецификација вклучува степен на полимеризација и алкохолизам и други специјални перформанси. Поливинил алкохол е произведен со полимеризација на винил ацетат во растворувач на метанол, а потоа се подложува на алкохолизам преку напреден процес на појас со ниски алкалии. По смеењето, сушењето и пакувањето, се постигнуваат крајните PVA производи.

 

Карактеристика на производот:

Делумно хидролизирана.

Среден вискозитет.

Прилагодете ја големината на честичките според вистинската побарувачка.

 

Еквивалентни оценки:

088-20

Курарај PVA-220

Курареј Мовиол 23-88

ККТ БП-20

Секисуи Селвол 523 - Селанези

JVP JP-18

Ничиго ГМ-14


Параметар на производот (спецификација)

Ставка

PVA 1788

Хидролиза (крт%)

86,0 ~ 90,0

Вискозитет (mPa.s)

20,0 ~ 26,0

Испарливи (тежински%)

.0 ‰ ¤5.0

Пепел (тежински%)

.5 ‰ .50.5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

.5 ‰ ¥ 91.5

Големина на честичка

Снегулка, 10 ~ 200 мрежа

 

Апликација:

1. Агент за димензионирање на искривување, привремено лепило за печатење на екран во текстилната индустрија.

2. ПВА филм растворлив во ладна вода, фотосензитивен филм од литографска плоча за печатење.

3. Привремено лепило за ферит, возила за мастила и бои на база на вода, канцелариски лепак.

4. Кондиционери за почва, средство за врзување на семе.

5. Привремена заштитна обвивка за ПВЦ лист, иверица, акрилатна плоча.

6. Сврзувачки агенс за компримиран таблет.

7. За мониторско флуоресцентно пигментно обложување.

 

Пакување:Пакет од хартија Крафт со пластична фолија внатре, 20кг/25кг по вреќа, или плетена кеса 500КГ по торба.

 

Складирање:Производите треба да се чуваат во затворени простории каде што собната температура е 5-30 ƒ, суво и добро проветрено место, складирање по серии. Држете се подалеку од моќта, спречувајте влага и избегнувајте изложување на сонце. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата.

 

Превоз:Кога превезувате, потребни се чисти возила, треба да обрнете внимание за да избегнете влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да спречите оштетување на пакувањето. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата

 

Најчесто поставувани прашања

Гаранција за квалитет: Квалитетот е строго исполнет со условите за договор/ПИ.

Техничка поддршка: Секое техничко прашање ќе се реши во рок од 24 часа по е -пошта или телефон.

Навремена испорака: Нарачката ќе биде доставена навремено во рок од 15 дена.Жешка тагови: PVA 1788, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати пребарување

Поврзани производи