PVA 2499

PVA 2499

PVA 2499 со својата одлична растворливост во вода, јачина на лепење, својства за формирање филм и хемиска стабилност, поливинил алкохол (PVOH, PVA) постигна голема репутација и на глобалните и на домашните пазари како индустриски материјал или средство за завршна обработка на лепила, хартија, емулзија , суспензија, ткаенина и филмови.

Детали за производот

PVA 2499

Со својата одлична растворливост во вода, јачина на лепење, својства за формирање филм и хемиска стабилност, поливинил алкохол (PVOH, PVA) постигна голема репутација и на глобалните и на домашните пазари како индустриски материјал или средство за завршна обработка на лепила, хартија, емулзија, суспензија , ткаенина и филмови.

 

Карактеристика на производот:

Целосно хидролизирано.

Висок вискозитет.

Прилагодете ја големината на честичките според вистинската побарувачка.

 

Еквивалентни оценки:

098-60

Курарај ПВА-124

Курарај Мовиол 56-98

ККТ БФ-24

Секисуи Селвол 350 - Селансес

Ничиго НХ-26

 

Параметар на производот (спецификација)

Ставка

PVA 2499

Хидролиза (крт %)

98,0 ~ 99,9

Вискозитет (mPa.s)

56,0 ~ 69,0

Испарливи (тежински%)

¤ ‰ ¤ 5,0

Пепел (тежински%)

¤ ‰ ¤ 0,5

pH вредност

5 ~ 7

Чистота (%)

.5 ‰ ¥ 91.5

Големина на честичка

Снегулка, 10 ~ 80мрежа

 

Апликација:

1. Лепило за печатење на екран,

2. Лепило за отстранување во индустрија за хартија.

3. PVA Сунѓер, Емери тркало и материјал за мелење.

4. Агент за завршна обработка на смола: Тврд финиш, отпорен на набори и намалувања.

5. Полимерна индустрија: Заштитен колоид за емулзија PVAc, средство за суспензија за полистирен.

6. Архитектура: Лепило за формирање табла.

7. Изменета PVA: Бутирализирана PVA (PVB)

 

Пакување:Пакет од хартија Крафт со пластична фолија внатре, 20кг/25кг по торба, или плетена кеса 500КГ по торба.

 

Складирање:Производите треба да се чуваат во затворени простории каде што собната температура е 5-30 â, суво и добро проветрено место, складирање по серии. Држете се подалеку од моќта, спречувајте влага и избегнувајте изложување на сонце. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата.

 

Превоз:Кога превезувате, потребни се чисти возила, треба да обрнете внимание за да избегнете влага, дожд и заштита од сонце. Ракувајте внимателно за да спречите оштетување на пакувањето. Строго е забрането складирање заедно со испарливи хемикалии за да се спречи влошување на адсорпцијата

 

Најчесто поставувани прашања

Гаранција за квалитет: Квалитетот е строго исполнет со условите за договор/ПИ.

Техничка поддршка: Секое техничко прашање ќе биде решено во рок од 24 часа по е -пошта или телефон.

Навремена испорака: Нарачката ќе биде доставена навремено во рок од 15 дена.Жешки тагови: PVA 2499, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи