Повторно дисперзивен полимер во прав (RDP, VAE)

Повторно дисперзивен полимер во прав (RDP, VAE)

Повторно распрскувачки полимерен прав (RDP, VAE) е прашкаста форма на специјална емулзија (макромолекуларни полимери) по прскање и сушење. Тоа се нарекува и лепак за сув прав. Се раствора во вода лесно и брзо формира емулзија, исто како и оригиналната емулзија. Мембраната ќе се формира откако ќе испари влагата, овој вид мембрана поседува висока флексибилност, добра климатска отпорност и високо лепило на различни подлоги.

Дета Product за производот

Опис на производот:

Повторно распрскувачки полимерен прав (RDP, VAE) е прашкаста форма на специјална емулзија (макромолекуларни полимери) по прскање и сушење. Тоа се нарекува и лепак за сув прав. Се раствора во вода лесно и брзо формира емулзија, исто како и оригиналната емулзија. Мембраната ќе се формира откако ќе испари влагата, овој вид мембрана поседува висока флексибилност, добра климатска отпорност и високо лепило на различни подлоги.

 

Параметар на производот (спецификација)

Ставка

Индекс

Изглед

Бел прашок, слободно проток

Солидна содржина (тежински%)

.0 ‰ ¥ 98.0

Густина на редење (g/l)

300 ~ 600

Вискозитет на 50% раствор на вода (Pas)

.0 ‰ ¤ 10.0

Пепел (тежински%)

80 ~ 100

pH вредност

5 ~ 8

MFFT (â „)

-5 ~ 12

Ав. Дијаметар на честички (мрежа)

100 фунти

 

Апликација:

Има исклучително широк опсег на примена и ветува перспективи на пазарот. Може да биде широко користен во градежни објекти, како што се надворешен wallид за зачувување и изолација на топлина, лепење плочки, третман на интерфејс, бел гипс за перење, лепење гипс, градење кит за внатрешни и надворешни wallидови и украсување малтер итн. Не е отровен, без вкус, еколошки заштитен и погоден и за транспорт.

 

Пакување:Соединение тројно пакување хартија-пластика квадратна вредност. Н.В. е 25кг/по торба.

 

Складирање:Чувајте го на ладно, суво и ставете температура под 30 â.

 

Најчесто поставувани прашања

Гаранција за квалитет: Квалитетот е строго исполнет со условите за договор/ПИ.

Техничка поддршка: Секое техничко прашање ќе биде решено во рок од 24 часа по е -пошта или телефон.

Навремена испорака: Нарачката ќе биде доставена навремено во рок од 15 дена.
Жешка тагови: Повторно распрскувачки полимерен прав (RDP, VAE), Кина, производители, добавувачи, фабрика, големопродажба, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати пребарување

Поврзани производи