Растворливи во вода PVA влакна

Растворливи во вода PVA влакна

Растворливи во вода ПВА влакна е вид на синтетички влакна слични на памук, широко се користат во земјоделството, лесната индустрија, текстилот, воениот, медицинскиот третман и така натаму. Растворливи во вода PVA влакна има задоволителна растворлива температура, сила, издолжување, добра особина на отпорност на киселина, отпорност на алкали, суво и топло отпор. И по растворање во вода, не мириса, не е отров, растворувачот е безбоен транспарентен, може да биде национална деградација за кратко време, нема да донесе загадување на животната средина, тоа е 100% зелен производ.

Детали за производот

Опишување на производот

Растворливи во вода ПВА влакна е вид на синтетички влакна слични на памук, широко се користат во земјоделството, лесната индустрија, текстилот, воениот, медицинскиот третман и така натаму. Растворливи во вода PVA влакна има задоволителна растворлива температура, сила, издолжување, добра особина на отпорност на киселина, отпорност на алкали, суво и топло отпор. И по растворање во вода, не мириса, не е отров, растворувачот е безбоен транспарентен, може да биде национална деградација за кратко време, нема да донесе загадување на животната средина, тоа е 100% зелен производ.

 

Растворливи во вода ПВА влакна се влакната направени од ПВА со влажно предење, термичка обработка, топло виткање и ставање масло. Производот има добри физички и механички својства, се спротивставува на корозија, се спротивставува на киселина и бази и има добра стабилност на сува топлина, неговата најдобра карактеристика е тоа што може да се раствори во вода што е 86~95â „.

 

Апликација

Како единствен текстилен материјал што може да се раствори во вода во светот, PVA влакната растворливи во вода се користат нашироко во текстил, медицински третмани, пакувања, хартија, има широка перспектива на домашниот и меѓународниот пазар.

 

Најдоброто својство на нашите влакна е со ниска глауберова сол, производот се користи нашироко во разградлив еколошки производ, ткаенина за везови, ткаенина со висок број, ткаенина што не се извртува.

 

Производот има добра хемиска отпорност, отпорност на бактерии, отпорност на сончева светлина, добра дисперзија, може да се користи во хартија, санитарни пешкири, ткива на лицето, расте хартија за садници, хартија за салфетки, хартија за плакета, позадина, хартија за чистење леќи, хартија за шиење (крпа), леплива гипсена хартија, хартија за мембрана за батерии, хартија за чај за пакување, пакет, хартија за шешир за готвење, хартија за вакуумска кеса, еднократна хартија за санитарни производи и материјал за заштита од влакна, керамика итн.

 

Технички податоци за производот

Ставка

Индекс

Температура на раствор во вода (â „)

86,0 ~ 95,0

Нерастворлив во вода (%)

¤ ‰ ¤ 0,5

Отстапување на густината на линијата (%)

6,00 фунти

Отстапување во должина (%)

6,00 фунти

Издржливост (cN/dtex)

50 ‰ ¥ 4,50

Издолжување (cN/dtex)

23,00 ± 5,00

Абнормални влакна (mg/100g)

.00 ‰ ¤ 20.00 часот

Број на стегач (на/25мм)

¥ ‰ ¥ 3.5

Содржина на масло (%)

10 ‰ ¥ 0,10

Број (дтекс)

1,11 ~ 2,00

Должина на сечење (мм)

30 ~ 40

 

Пакет:

Во полипропиленска пластична кеса. 200кг или 180 кг во една кеса, големината на пакувањето е 1070мм × 570мм × 930мм.

 

Продавница:

Треба да се чува во засенчено, суво, магацин за вентилација, соодветно, зависи од различни серии, оценки, спецификации и треба строго да биде доказ за влага.Жешки тагови: Растворливи во вода PVA влакна, Кина, производители, добавувачи, фабрика, на големо, прилагодено, бесплатен примерок, брендови, цена, квалитет

Испрати барање

Поврзани производи